Vinohrady

Snow
HLOHOVECKÝ TERROIR

GOLGUZ patrí do hlohoveckého terroiru, ktorý v širšom kontexte tvorí významnú časť Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Špecifikom tejto vinohradníckej lokality je poloha a blízkosť rieky Váh, ktorá pozitívne vplýva na mikroklimatické podmienky a dotvára tak unikátny charakter tejto vinohradníckej lokality.
Snow
Snow
POLOHA VINOHRADOV

Vinohrady vinárstva GOLGUZ sú v celkovej rozlohe 240 ha a z veľkej časti sa nachádazjú medzi obcami Bojničky a Dvorníky v lokalite nazývanej Panonia. Znakom vinohradov Panonia je zvlnenie, pripomínajú tým známu oblasť Burgundsko. Lokalita vinohradov je rozdelená do 2 vinohadníckych honov TALIČMANY a VEĽKÝ HÁJ
Snow
Snow
GOLGUZ A PANONIA

Vinohrady a vinohradnícka činnosť patrilo do portfólia poľnohospodárskej spoločnosti Food Farm, s.r.o.. Aj napriek pomerne dlhej histórii vinohradníctva a vinárstva vznikla značka prémiových vín GOLGUZ až v roku 2007 ako samostatná divízia. Po odčlenení vinárstva zo spoločnosti Food Farm s.r.o vzniká v roku 2018 nová spoločnosť Panonia Winery s.r.o., ktorá je novým vlastníkom vinohradov a vinárstva GOLGUZ.
Snow
UNIKÁTNA POLOHA VINOHRADOV

Vinohradom v honoch Veľký Háj a Taličmany patria do mikroklimatu, ktorý výrazne ovplyvňuje rieka Váh, tvoriaca jedinečné geografické a geologické prostredie.